Policjanci to nie kosmici!

2890
wyświetlenia

Rozmawiali o współpracy mundurowych z lokalnym społeczeństwemPodczas ostatniej sesji Rady Gminy w Strzałkowie jednymi z zaproszonych gości byli funkcjonariusze policji, którzy zdali sprawozdanie z ich działalności w ubiegłym roku. Komendant Zbigniew Malina przekonywał, że policja jest przyjazna dla wszystkich obywateli.

Komendant policji insp. Zbigniew Malina przekonywał - policjanci to nie są kosmici!

Chcemy Państwa się zapytać jak oceniacie naszą pracą, jak byście chcieli, żeby to bezpieczeństwo wspólnie razem realizować. Proponujemy podyskutować w kilku obszarach – pierwszy z nich to obszar przestępstw i wykroczeń w najważniejszej dla nas kategorii – kradzieży, kradzieży z włamaniem, kradzieży samochodów, wymuszenia rozbójnicze. Do tego cały pakiet przestępstw związanych z rodziną. Chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jesteśmy organizacją, która ma zaspokoić Państwa potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. My wiemy, jakie te potrzeby są, ale nasza wieloletnia rutyna mogła sprawić, że pewne rzeczy mogły nam umknąć. – zaczął Zbigniew Malina.

Kierownik posterunku policji w Strzałkowie Michał Malinowski przedstawił sprawozdanie z działalności tej jednostki w gminie. W ubiegłym roku na posterunku pracowało 10 osób w tym – kierownik, trzech asystentów, trzech dzielnicowych i trzech referentów.

W ubiegłym roku najwięcej przestępstw odnotowano w dziale ruchu drogowego – najczęściej związane było to z prowadzeniem pojazdów po alkoholu. Zgodnie ze statystykami, mniej więcej połowa z zatrzymanych pijanych to rowerzyści, a druga połowa kierowcy pojazdów mechanicznych. Na drogach gminy zaistniało 50 zdarzeń drogowych, w tym trzy wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Sołtys KornatPo szczegółowym sprawozdaniu głos zabrał radny Kazimierz Pawlak Jedzie się trasą 92, skręca się w Staw, a z tyłu mam pług czteroskibowy. Kierowcy jadą, ja musze skręcić, pług nadchodzi, jest linia ciągła a mnie wyprzedzają.

Ja w tej chwili nie jestem w stanie stwierdzić jakiej szerokości jest pana pług i czy ma on odpowiedni wymiar – odpowiedział posterunkowy z uśmiechem i dodał – To jest to samo co z kombajnami. Praktycznie każdy heder przy kombajnach przekracza odpowiednią szerokość.

Wyobraża pan sobie odczepienie hedera przy bizonie? – dopytywał Pawlak

Ja sobie nie wyobrażam, to trzeba zadać pytanie do ustawodawcy a nie do mnie. Ustawodawca wymyślił przepisy, na które ja nie miałem żadnego wpływu. – odparł kierownik posterunku.

Sołtys Kornat miał prośbę do policji, która wywołała śmiech u wszystkich uczestników sesji – Jak są prace polowe, to proszę, żeby policjanci nie jeździli radiowozami, bo ktoś jedzie ciągnikiem i nie patrzy, tylko ucieka i skręca w pole.

Kierownik posterunku policji w StrzałkowieKierownik posterunku Michał Michalak z uśmiechem na twarzy odpowiedział tylko, że nie chce tego komentować.

Po kilku pytaniach do funkcjonariusza ze Strzałkowa głos zabrał ponownie komendant Zbigniew Malina – Cały powiat jest powiatem rolniczym i to jest nasze bogactwo. My wiemy, że te pojazdy, kombajny po drogach się pojawiają. Nie ma chyba jednak takich zarzutów do naszej policji, że czepiamy się rolników. Ja dość szczegółowo śledzę te zdarzenia i mandaty, które policjanci nakładają. Wiem co to znaczy pot na polu i praca na roli. Policjanci to nie są kosmici, są to ludzie, którzy pochodzą z tego terenu.

1 KOMENTARZ

  1. mój ulubiony komendant Malina ;)
    Trochę spóźnieni w tej swojej służbie Policjanci pytają jak się ich postrzega?
    Oczywiście , że pozytywnie!…
    Proszę spojrzeć na statystyki zaufania do instytucji Państwowych i będzie miał Pan odpowiedź !
    Może góra psuje wszystko bo tylko mandaty, mandaty i mandaty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ