Policjanci na festynie w Powidzu!

402
wyświetlenia

W Powidzu zorganizowano Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny pod patronatem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna i Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Do współpracy w organizacji wydarzenia zaproszono policjantów z Poznania i Słupcy. Wśród zaproszonych gości była kom. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Komendę Wojewódzką Policji reprezentowali ponadto Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Maciej Purol oraz Komendant Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu podinsp. Aleksander Sawczak wraz z policjantami. Mundurowi przygotowali pokaz policyjnych pojazdów i sprzętów wykorzystywanych do codziennej służby. Niestety z uwagi na warunki pogodowe nie mógł się odbyć pokaz ratownictwa wodnego. Funkcjonariusze przeprowadzili ciekawy konkurs w alkogoglach dla dorosłych uczestników festynu, w którym uczyli poprzez zabawę i zwracali uwagę na negatywny wpływu alkoholu na zachowania człowieka, w tym na problem pijanych kierowców.

Słupeccy policjanci przygotowali stanowisko profilaktyczne, na którym udzielali porad z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, promowali akcję „Pływam bez promili” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”, znakowali rowery oraz rozdawali gadżety związane z bezpiecznymi zachowaniami nad wodą oraz na drogach. Gościem specjalnym była maskotka wielkopolskich policjantów sierż. Pyrek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ