Policja u strzałkowskich dzieci

1373
wyświetlenia

W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z grupy IV Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Strzałkowie. Pięciolatki przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach propagujących bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Na zaproszenie wychowawczyni Renaty Radzińskiej w podsumowaniu tematu pomogli funkcjonariusze i maskotka wielkopolskiej policji ? sierż. Pyrek.

Dzieci przygotowały piosenkę i wiersz odpowiedni do tematyki spotkania. Policjanci poprzez zabawę sprawdzili wiedzę i umiejętności maluchów z zakresu przechodzenia przez ulicę, w tym korzystania z sygnalizacji świetlnej, bezpiecznego podróżowania samochodem i rowerem, roli elementów odblaskowych oraz odpowiednich zachowań wobec osób obcych. Maluchy świetnie odpowiadały na pytania, nawet te podchwytliwe, doskonale znały numery alarmowe. Po małej powtórce przyszedł czas na zabawę z policyjną maskotką ? Pyrkiem i rozmowę o pracy policjantów. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie opaski odblaskowe, naklejki oraz elementarz ?Z Pyrkiem bezpieczniej?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ