Policja – Podróbki znanych marek wartości około 150 tys zł!

588
wyświetlenia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 150 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów, mieszkańcowi Goliny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 25 maja 2022 roku policjanci z Wydziału PG wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali wytypowany punkt sprzedaży na targowisku w Witkowie. Podczas kontroli policjanci ujawnili jedno stanowisko, na którym oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano wstępnie na około 150 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciel punktu wkrótce usłyszy zarzut.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ