Policja ostrzega przed oszustami! Dzielnicowi u seniorów w Giewartowie

243
wyświetlenia

W Giewartowie w Klubie Seniora+ zorganizowano spotkanie z policjantami. Dzielnicowi z gminy Ostrowite rozmawiali ze starszymi mieszkańcami gminy o zagrożeniach ze strony różnego rodzaju oszustów oraz radzili , jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

20 kwietnia br. mł. asp. Szymon Lewicz oraz sierż. Beata Walczak zorganizowali spotkanie, które miało na celu zapoznanie z dzielnicowymi gminy Ostrowite oraz przedstawienie zagrożeń, jakie zwłaszcza osoby starsze, mogą napotkać w życiu codziennym.
Policjanci udostępnili wykaz telefonów kontaktowych do najbliższych jednostek Policji i dzielnicowych z rejonu miejscowości Ostrowite i gminy Ostrowite. Szczegółowo omówili temat oszustw, na które najczęściej narażone są osoby starsze m.in. „oszustwo na wnuczka” i „oszustwo na policjanta”. Opisali metody działania sprawców oraz radzili, jak się przed nimi chronić. Mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w miejscu zamieszkania i poza nim, a zwłaszcza zasady bezpiecznego uczestnictwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.
Dzielnicowi przekazali seniorom ulotki oraz poradniki „Bezpieczne Życie Seniorów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ