Pogrzeb tragicznie zmarłego mieszkańca Arcugowa

4526
wyświetlenia

Nie oddalajmy się ani od Boga ani od siebie”

Ostatnią drogę w miniony weekend przebył Dawid Łodziewski, mieszkaniec Arcugowa (gm. Niechanowo), na wieczny spoczynek odprowadzili go najbliższa rodzina, znajomi oraz koleżanki i koledzy.

W kościele parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Kędzierzynie pożegnano ś.p Dawida Łodziewskiego (24 l.) oddanego syna, brata oraz wiernego kolegi. Na uroczystość pogrzebową przybyli pożegnać Dawida oprócz najbliższej rodziny, znajomi a także koleżanki i koledzy. Uroczystość pogrzebową poprowadził proboszcz parafii ks. Henryk Sobiereiski, który wygłosił kazanie i pożegnał odchodzącego, jak znaczył do lepszego świata Dawida. W jego ostatniej drodze, na cmentarz parafialny w Kędzierzynie gdzie spoczął Dawid, towarzyszyli mu wszyscy zebrani w kościele parafialnym, którzy jeszcze długo po złożeniu trumny w grobie, modlili się nad ciałem zmarłego.

– Zebraliśmy się aby pożegnać naszego brata Dawida, jego niespodziewana śmierć napełniła nasze serca smutkiem. Wszyscy bierzemy udział w cierpieniu najbliższych zmarłego – zaznaczył kapłan.

Podczas kazania ks. Henryk Sobiereiski, poinformował zebranych wiernych o tym, że niedawno bo miesiąc temu pochował swojego ojca, co nakłoniło go do wewnętrznego przeżywania, jeszcze raz tej tragedii.

 

więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ