Podsumowanie pracowitego weekendu policji

1047
wyświetlenia

W miniony weekend policjanci zatrzymali pijanego kierowcę oraz mężczyznę, przy którym ujawniono środki narkotyczne. Na drogach powiatu słupeckiego doszło do jednego wypadku i pięciu kolizji drogowych.

16 czerwca w Cieninie Zabornym policjanci zatrzymali kierowcę forda, który prowadził pojazd mimo że był pijany. Badanie wykazało ok. 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że nie powinien siadać za przysłowiowe kółko nie tylko z tego powodu. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

W piatek po południu, 16 czerwca, w Strzałkowie na al. Wyszyńskiego kierujący dostawczym samochodem mężczyzna nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego auta i doprowadził do zderzenia pojazdów. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę,17 czerwca, na ulicy Kopernika w Słupcy. Kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup oświetleniowy znajdujący się przy przejściu dla pieszych. Okazało się, do zdarzenia doszło na skutek pęknięcia w samochodzie przedniej opony.

17 czerwca, tuż po godz. 22.00, w miejscowości Ląd Kolonia doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują, że kierujący nissanem mógł popełnić błąd podczas wyprzedzania dwóch ciągników rolniczych i najechał na jeden z nich. Dwie osoby podróżujące samochodem zostały przewiezione do szpitale celem udzielenia pomocy. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie policyjne.

Tuż po północy 19 czerwca policjanci z Wydziału Kryminalnego i Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali w tej miejscowości młodego mężczyznę, przy którym ujawnili susz roślinny marihuany oraz nowe substancje psychoaktywne w skrystalizowanej formie. Mieszkaniec Słupcy został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ