Podsumowanie długiego weekendu- Cztery wypadki i czterech nietrzeźwych kierowców

617
wyświetlenia
FOTO: Dominik Śrubas

Długi weekend upłynął pod znakiem wydarzeń drogowych. Zdecydowały o tym liczne zdarzenia drogowe oraz nietrzeźwi kierujący zatrzymani w poniedziałkowy ranek w ramach akcji policjantów drogówki.

4 wypadki i kolizje drogowe
Dniem, w którym doszło do największej liczby zdarzeń drogowych był piątek. Policjanci zanotowali 4 wypadków i kolizję drogową.
– W Stawie kierujący toyotą nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go auta i uderzyła w tył forda.
– W Lucynowie kierowca ciężarówki doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym. W obu tych przypadkach policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy sprawcom zdarzeń.
– W Słupcy doszło do dwóch kolizji: na pl. Szkolnym kierowca citroena nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się oplowi,
– Na ul. Ratajczaka kierujący oplem podczas wykonywania manewru cofania najechał na toyotę. W Niezgodzie doszło do kolizji z sarna przebiegającą przez jezdnię.
W zdarzeniach tych nie było rannych z dużymi obrażeniami.

Zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców
W poniedziałek, 12 czerwca, w ramach porannej akcji prewencyjno-kontrolnej „Alkohol i narkotyki” prowadzonej przez słupeckich policjantów Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami.
– W Słupcy na ul. Wspólnej zatrzymano kierowcę ciężarówki, który prowadził auto mając ok. 0,8 promila alkoholu w organizmie.
– W Tąbczynie zatrzymano pijanego rowerzystę – badanie wykazało 2,5 promila alkoholu.
– W Powidzu „wpadł” kierowca samochodu osobowego, który prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości – ok. 0,9 promila alkoholu w organizmie.
– Ostatni nietrzeźwy kierowcą prowadził osobówkę w Dolanach i miał ok. 0,7 promila alkoholu w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ