Podejrzani o zabójstwo 17-latka z Tarnowej zostali zatrzymani. Nastąpił przełom w sprawie.

3034
wyświetlenia

Trzy osoby podejrzane o zabójstwo Fabiana Zydora zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów i prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu okazał się przełomowy. 17-letni Fabian w 2016 roku został zamordowany, a jego ciało ukryte.

Policjanci z KWP w Poznaniu w ubiegłym tygodniu, w uzgodnieniu z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn. Są oni podejrzani o to, że w październiku 2016 roku w miejscowości Tarnowa koło Wrześni dokonali zabójstwa Fabiana Zydora. Jego ciało w celu ukrycia śladów zbrodni zostało ukryte.
Nad sprawą przez ostatnie trzy lata pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zbierali informacje, materiały dowodowe, prowadzili poszukiwania ciała zaginionego Zydora na niespotykaną skalę. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył także nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-latka.
Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy miejscowości Pyzdry znajdującej się niedaleko Tarnowej.

Z zebranych informacji wynika, że młodzi wówczas mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. To oni późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, gdzie mieszkał Fabian. Poszli potem do centrum wsi, gdzie natknęli się na Fabiana wracającego do domu. Chwilę wcześniej wyszedł z domu znajomego, z imprezy. Został przez sprawców napadnięty i zamordowany. Wywieźli go z Tarnowej samochodem. Dla zatarcia śladów zbrodni ciało ukryli.
Zatrzymani mężczyźni to notowani już przestępcy. W przeszłości byli oni już zatrzymywani przez Policję min. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka. Było to na tle porachunkowym. Zostali oni skazani na karę więzienia i aktualnie odbywali wyroki wieloletniego więzienia. Z tego powodu zatrzymania w sprawie Fabiana odbywały się w zakładach karnych.
Zebrane przez policjantów i prokuratorów z Poznania materiały dowodowe dały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek policjantów i prokuratorów zostali oni aresztowani przez sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

Andrzej Borowiak (KWP – Policja Wielkopolska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ