Po wycieczce szkolnej pozostawiono 8-latka bez opieki! Sprawą zajmuje się policja i kuratorium

1503
wyświetlenia
TVN24

Podczas wycieczki do kina w Mogilnie pierwszoklasista ze Szkoły Podstawowej w Orchowie został pozostawiony na ulicy bez opieki. Czekająca na niego przed szkoła w Orchowie mama wpadła w panikę, kiedy wśród wychodzących z autobusu dzieci nie zobaczyła syna.

Jak podaje TVN 24 dziecko zostawiono pod kinem w Mogilnie. Nauczycielka mówi, że miało tam czekać na mamę. Co ciekawe mama czekała na dziecko w Orchowie. Ośmioletni Janek przez około 40 min był bez opieki.
Sprawa została zgłoszona na policję i do Kuratorium Oświaty. Do zdarzenia doszło 27 kwietnia, pomiędzy godziną 11.55 a 12.30.
Trwają czynności sprawdzające, podczas których badamy, czy dziecko faktycznie zostało narażone na utratę zdrowia lub życia – informuje policja.
Mama Jana mówi, że od kilku miesięcy mieszka z synem w Mogilnie, ale pracuje w Orchowie i chciała odebrać dziecko sprzed szkoły. Nikt z nią niczego nie konsultował.
Mój syn, przez czyjąś głupotę, został pozostawiony bez opieki. Dziecko, które dotąd było pewne siebie, było całe mokre, spociło się ze stresu. Teraz ma problemy z zaśnięciem. Nie wiem, jakim cudem można było do tego dopuścić – mówi mama chłopca dla TVN24.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ