Pisarka Gitta Rutledge w Zagórowie

1762
wyświetlenia

W niedzielę, 29 listopada odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką i poetką Gittą Rutledge. Artystka wraz z gitarzystą Karolem Olejniczakiem zaprezentuje program poetycko-muzyczny.  

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie. Autorka w trakcie spotkania będzie przeplatać fragmenty wiersz i prozy oraz opowie o barwnych opowieściach o życiu w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
O pisarce…

 

Gitta Rutledge urodziła się na pograniczu Europy i Azji w Czelabińsku na Uralu. Została wychowana w religii katolickiej, ale otwarcie mówi i pisze o swoich polsko – żydowskich korzeniach. W czasie wojny jej cała rodzina ze strony ojca została zamordowana w obozie koncentracyjnym w Bełżcu.
W 1972 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, w których mieszkała 37 lat. Zaczęła pisać w Nowym Jorku na Manhattanie. Aktualnie jest autorką siedmiu książek. Zadebiutowała w 2008 roku zbiorem poezji „Labirynt”. Od tego czasu na rynku wydawniczym ukazało się kilka kolejnych książek lirycznych jej autorstwa: „Fascynacje”,
„ Zwierzenia”, „Namiętności”, „Pomiędzy kroplami” oraz 120 – stronicowa barwnie ilustrowana „Wśród przyjaciół” (dla dzieci) . Najnowsza powieść autobiograficzna nosi tytuł „Podróż przez życie” i odsłania perypetie i meandry życia pisarki.
Utwory autorstwa Gitty Rutledge ukazały się w almanachu „Oswajanie Zmierzchu”. Pojawiają się również w gazetach lokalnych i najróżniejszych periodykach („Quo Vadis?”, ”Horyzonty”, „Gazeta Kulturalna”, „Listy z daleka”, „Okolica Poetów”, „Metafora”, „Miasteczko Poznań”, „Arena”, „ Spojrzenie”, „ Myśl Literacka” „Gazeta Polska” – wydawana w Nowym Jorku , „Pamiętnik Literacki”- wydawany w Londynie).
Poetka należy do trzech Związków i Stowarzyszeń Pisarzy Polskich z siedzibami w Londynie, Malmö i Chicago.

12191564_1087698631247973_8055505045667989700_n

ZOSTAW ODPOWIEDŹ