Pierwszy słupecki audiobook

1052
wyświetlenia

Niedawno, 25 marca w słupeckim MDK został zrealizowany pierwszy w naszym mieście audiobook z udziałem słupeckich lektorów. Za temat posłużyła bajka dla dzieci Valerie Thomas i Korky Paul „Czarownica Winnie”. Pomysłodawcą akcji była Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy.

W role lektorów wcielili się: Anna Czerniak, Katarzyna Rybicka, Jarosław Dębski i Krzysztof Raczyński. Produkcją dźwięku zajął się Krzysztof Herian.

Biblioteka Pedagogiczna poza podstawową działalnością prowadzi zajęcia edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. Od dwóch lat na zajęciach dla dzieci w wieku przedszkolnym popularyzuje audiobooki. Pomysł nagrania własnego audiobooka powstał w ramach organizowanego co roku Tygodnia Bibliotek. W związku z tym biblioteka zaplanowała nagranie swojego materiału czyli słuchowiska z lektorami.

Audiobook ma być wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, polegających na słuchaniu książek mówionych. Jak podkreśla kierownik Hanka Kasperska-Stróżyk, nagranie nie zostało stworzone dla celów komercyjnych, ale jest okazją do pokazania, że można samodzielnie stworzyć materiał edukacyjny do pracy z dziećmi.

Powstały materiał w przyszłości będzie bezpłatnie udostępniany zainteresowanym nauczycielom. Premierę nagrania planuje się podczas trwania ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 8-15 maja 2015 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ