Pierwsza taka szkoła w powiecie…

1330
wyświetlenia

Waszak zostanie dyrektorem?

Wszystko wskazuje na to, że w nowym rokiem kalendarzowy, w powiecie słupeckim powstanie pierwsza publiczna szkoła stowarzyszeniowa. Taką decyzję podjęła społeczność Myszakówka i okolicznych sołectw.

W poprzednim numerze Głosu informowaliśmy czytelników, o spotkaniu rodziców i nauczycieli z władzami Zagórowa, którzy mają zamiar zlikwidować tutejszą podstawówkę. W zamian zaproponowali dojazdy do sąsiedniej szkoły w Łukomiu, jednak rodzice na to nie przystali. Pojawił się pomysł powołania do życia stowarzyszenia, które przejmie placówkę. Nie jest też tajemnicą, że poważnie zaangażowany w to przedsięwzięcie jest Przemysław Waszak z Zagórowa.

Dotąd w powicie słupeckim nie funkcjonuje szkoła prowadzona przez stowarzyszenie, wszystkie podlegają samorządom gminnym i miejskim. Zdaniem Przemysława Waszakaw Myszakówku może się to udać, nikt się o tym nie przekona, jak czegoś się nie spróbuje. Dlatego po świętach zapowiedziano kolejne spotkanie dotyczące powołania nowej komórki, która pozwoli na dalsze funkcjonowanie szkoły w Myszakówku.

Przemysław Waszak z wykształcenia jest teologiem, obecnie podejmuje naukę na studiach doktoranckich z historii kościoła. Ponadto jest lokalnym przedsiębiorcą, członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, a także przewodnikiem wycieczek zagranicznych. Ma dużo pozytywnej energii i zapału do pracy, więc można przypuszczać, że będzie poważnym kandydatem na dyrektora szkoły stowarzyszeniowej w Myszakówku. O dalszej ewolucji tej placówki będziemy informować w prasie na bieżąco.

Jesteśmy ponadto winni czytelnikom sprostowanie do poprzedniego artykułu, w którym podaliśmy, że do szkoły w Myszakówku uczęszcza 31 dzieci. To prawda, ale należy jeszcze dodać 12 uczniów klasy zerowej. Łącznie będzie to liczba 43 uczniów. Za błąd przepraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ