Słupca – Pierwsza runda w Lidze Pojedynku Strzeleckiego

305
wyświetlenia

W niedziele o 10.00 odbył się po raz pierwszy w sezonie Pojedynek Strzelecki. Zgłoszono 8 drużyn. Dzisiejszy Pojedynek Strzelecki otwierający ligę był jednocześnie Memoriałem Grzegorza Soszyńskiego zasłużonego dla słupeckiego strzelectwa.

Zawody prowadzili sędziowie:
Zbigniew Gizelski (sędzia główny)
Jacek Derengowski, Jarosław Kuczyński, Piotr Kukawka

Grzegorz Soszyński urodził się 1 marca 1947r. w Swarzędzu. Związany był z LOK od 1 września 1975r. Od samego początku zaangażowany był w działalność organizacji. Przez lata członkostwa pełnił różne funkcje. W latach 1997 – 2002 był prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Słupcy, w latach 2002 – 2020 zaangażowany w prace dla LOK jako Kierownik Rejonu, przez wiele kadencji wiceprezes koła LOK KŻR w Słupcy. Od 2003 roku prowadził magazyn broni sportowej ZP LOK w Słupcy. Dzięki jego aktywnej i życzliwej postawie mogły odbywać się zajęcia z bronią palną. Brał udział w niemal każdym treningu i każdych zawodach strzeleckich prowadzonych przez LOK w Słupcy. Na przestrzeni lat jako instruktor strzelectwa prowadził szkolenia strzeleckie z młodzieżą i dorosłymi, a jego wychowankowie zajmowali czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich LOK. Założyciel Klubu Żołnierzy Rezerwy w Słupcy. Prowadził szkolenia członków KŻR w Słupcy, którzy wraz z nim regularnie startowali w wojewódzkich i centralnych zawodach KŻR zajmując w nich czołowe miejsca. Mając uprawnienia sędziego PZPS zawsze służył pomocą jako sędzia powiatowej i szkolnej ligi strzeleckiej. Swoim doświadczeniem służył dobru całej społeczności LOK w naszym powiecie.
Za swą społeczną działalność i zaangażowanie w prace na rzecz LOK został wielokrotnie odznaczony: medalem MON „Za zasługi dla obronności kraju” (brązowy, srebrny, złoty), Medalem LOK Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju (brązowy, srebrny, złoty) oraz wieloma innymi. Grzegorz był także chórzystą Miejskiego Chóru Kanon w Słupcy.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ