Pierwsza po wakacjach

1252
wyświetlenia

Po raz pierwszy po wakacjach, na zwyczajnej sesji, zebrali się radni miasta Słupca. W porządku obrad aż 22 punkty ? o budżecie, nieruchomościach i wyborach.

Kopernika już po remoncie

 Dużą część sprawozdania międzysesyjnego burmistrza Michała Pyrzyka zajęło sprawozdanie z wykonania największej od lat inwestycji drogowej ? czyli modernizacji i rozbudowy ulicy Kopernika. Przypomnijmy, że miasto wyłożyło na ten cel trzy i pół miliona złotych, ze środków unijnych pozyskano trzy miliony, samorząd powiatowy wyłożył 1.200.000 zł ? które zostały w dużej części spożytkowane na wykup gruntów. W sumie ta ogromna inwestycja kosztowała prawie 8 milionów złotych. Przysłowiowa kropka nad i będzie teraz zamontowanie nowego oświetlenia w starej części ulicy Kopernika.

 Nowy plan

 W trakcie opracowywania jest także aktualizacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Żeby można było ruszyć z budownictwem mieszkaniowym na Smugach taki plan jest potrzebny. Na 65 hektarach będą mogły powstać nowe bloki i domki jednorodzinne.

 Cyfra tuz tuż

 Cyfryzacja kina Sokolnia jeszcze kilka miesięcy temu była w sferze planów a jest już niemal na ukończeniu. Z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymano dotację w wysokości 188 tysięcy złotych, złożono także wniosek do zarządu województwa wielkopolskiego na refundację tej inwestycji. Decyzja będzie podjęta w grudniu. Rozstrzygnięto już także przetarg na zcyfryzowanie naszego kina. Wygrała go firma Suprema Polska, która wykona całość prac za kwotę 413 tysięcy złotych.

 Wybory za pasem

 Wybory parlamentarne już za kilka dni. W związku z tym w mieście utworzono 8 obwodów. 7 stałych plus 1 dodatkowy w słupeckim szpitalu. Trzy lokale są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (gimnazjum, szpital i Szkoła Podstawowa nr 3), a lokal wyborczy zlokalizowany w słupeckim gimnazjum jest wyznaczony dla osób, które głosować bedą korespondencyjnie

 Radni dziękują

 Radny Tadeusz Markiewicz podziękował wszystkim, dzięki którym inwestycja na ulicy Kopernika była możliwa. Słowa podziękowania popłynęły do burmistrza Michała Pyrzyka, Andrzeja Szymkowiaka, Anny Czerniak, Zdzisława Wyszyńskiego, Andrzeja Madaja, Edwarda Grajka, starosty Mariusza Roga, Rady Powiatu

 Wolne głosy

Radny Michał Ziemski zaproponował by nowo wybudowany odcinek drogi zmienił nazwę. Póki co, traktowany jest jako przedłużenie ulicy Kopernika. Radny zaproponował dla niej nowa nazwę ? ulicy Grunwaldzkiej. Radny Kazimierz Pałasik zwrócił się także z prośbą by zamknąć dla ruchu pojazdów ulicę Cmentarną. – W związku z bliskością cmentarza, Dębów Pamięci powinno się tą ulicę wyłączyć z ruchu ? argumentował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ