Pierwsza książka dietetyczna Agaty Stróżyk w sprzedaży

1711
wyświetlenia

W ostatnich dniach rozpoczęła się przedsprzedaż pierwszej książki Agaty Stróżyk o tematyce dietetycznej – Dieta low-FODMAP. Przedsprzedaż trwa do 29 czerwca.

Dieta low-FODMAP polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów łatwo fermentujących i stanowi jedną z metod łagodzenia objawów zespołu jelita drażliwego (zaburzenia czynnościowego przebiegającego z bólem brzucha). Jest to dieta trudna, która powinna być stosowana pod opieką dietetyka. Książka powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy szukają wiarygodnych źródeł informacji dotyczących diety low-FODMAP. W książce autorka tłumaczy założenia tej diety oraz krok po kroku prowadzi pacjenta i dietetyka przez jej trzy etapy. Również znajdą w niej Państwo praktyczne zalecenia i wskazówki dotyczące stosowania diety low-FODMAP, w tym jak radzić sobie w różnych okolicznościach (np. w trakcie podróży, w restauracji) oraz jak czytać etykiety produktów spożywczych – aby umieć rozpoznać produkty o wysokiej i niskiej zawartości FODMAP. Dodatkowo, z myślą o pacjentach i dietetykach autorka opracowała proste przykładowe przepisy i jadłospisy dla pacjentów stosujących dietę low-FODMAP.

O autorce

Agata Stróżyk to autorka pochodząca ze Słupcy, obecnie doktorantka i pracownik naukowy w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest dietetykiem klinicznym i dziecięcym oraz certyfikowanym dietetykiem low-FODMAP (kursy Uniwersytetu Monasha i Michigan). Agata Stróżyk jest autorką publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych artykułów lifestylowych. Jej główne zainteresowania dietetyczne to: żywienie dzieci, dieta w zaburzeniach czynnościowych u dzieci i dorosłych (np. zespole jelita drażliwego) oraz alergie i nietolerancje pokarmowe. Obecnie prowadzi badanie kliniczne dotyczące skuteczności diety low-FODMAP w leczeniu zaburzeń czynnościowych z bólem brzucha u dzieci. Jest członkinią Komitetu Allied Health Professionals Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Pasjonatka Evidence-Based Medicine i przeglądów systematycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ