Piękni i Młodzi zagrali w Magnacie

4314
wyświetlenia

Piękni i Młodzi to pierwszy zespół disco polo, któremu udało się dostać do finału Must Be The Music. Teledyski zespołu mają już miliony wyświetleń na YouTube. Kim są Piękni i Młodzi?

Piękni i Młodzi to zespół, w skład którego wchodzą: wokalistka i liderka zespołu Magda Narożna, Daniel Wilczewski oraz Dawid Narożny. Trójka muzyków pochodzi z Łomży w województwie podlaskim, jednak obecnie można ich już usłyszeć w całej Polsce.

Zespół powstał w 2012 roku. Mimo tak młodego stażu, ich utwór „Niewiara” uzyskał miano „hitu roku 2013” w stacjach disco polo. Obecnie ten utwór ma ponad 20 milionów wyświetleń na Youtube. Podczas ich występu w Magnacie, udało nam się porozmawiać z wokalistką zespołu – Magdą Narożną.

Ile macie koncertów poza takimi imprezami okolicznościowymi: urodzinami, czy imieninami?

Takie koncerty okolicznościowe się zdarzają. Poza tym, należy zaznaczyć, że zespoły Disco nie grają koncertów, ale tzw. „imprezy”, na których ludzie się bawią, tańczą. Zależy jaki to zespół. Zespoły, które nie wylansowały znacznego hitu, grają imprezy okolicznościowe. My resztą też od tego zaczynaliśmy, zanim wypłynęliśmy na głębsze wody. Oczywiście, jeśli uda nam się pochodzić takie imprezy z większymi koncertami, to czemu nie.

Jesteście w stanie z tego wyżyć?

Owszem. Inaczej się nie da. Granie poświęca nam cały wolny czas. To nie jest tylko granie weekendowe. To przede wszystkim praca w tygodniu, kiedy trzeba jechać do tv, nagrać jakiś wywiad, stworzyć aranżację, napisać teksty, pomyśleć nad tym co zaprezentować na scenie. Wbrew pozorom to ciężka praca.

Ktoś skończył z was szkołę muzyczną?

Daniel skończył szkołę muzyczną I stopnia. Dawid nie dokończył studiów ze względu na to, że zostaliśmy rodzicami. Studiował wokalistykę jazzową w Lublinie. Jednak zawsze doświadczenie muzyczne mu zostało. Tylko ja jestem samoukiem, ale myślę o tym, by jednak coś w tym kierunku zrobić.

Myślisz, że brakuje Ci wiedzy merytorycznej?

Myślę, że tak. Głos wymaga pracy cały czas. Brakuje mi emisji głosu. Trochę daje się to we znaki. Bo jeśli gra się 40 koncertów miesięcznie, to jednak jest ciężko.

Czterdzieści koncertów miesięcznie?

Tak. Mam na myśli miesiące letnie. Nasz rekord to 42 koncerty w miesiącu. Muzyka Disco polo nie jest raczej docenianą w TV i Radio. Nie macie jakiegoś żalu, że tak się dzieje? Jest dużo fajnych zespołów, które robi tego typu muzykę na poziomie. Myślę, że większość Polaków udowadnia, że nie wstydzi się tej muzyki i ją po prostu lubi. Radia zaczynają już grać muzykę disco polo, np. radio vox fm. Sporo ludzi słucha tego radia. Wydaje mi się, że zmęczony człowiek po pracy jadący samochodem, relaksuje się przy muzyce disco polo. Proste słowa, łatwe do zapamiętania, proste rytmy. Myślę, że tego typu muzyka pozwala się zrelaksować i odprężyć.

Więcej w najnowszym numerze „Głosu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ