OSP Wilczna włączone do KSRG

274
wyświetlenia

Uroczysta zbiórka z udziałem Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji włączenia OSP Wilczna do KSRG i przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego.

10 października 2023 roku w Wilcznej gm. Słupca miało miejsce uroczyste wręczenie decyzji o włączeniu jednostki OSP Wilczna w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego połączone z przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 4.2/16.
Po przywitaniu przybyłych gości, nastąpiło uroczyste wręczenie Decyzji Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki do KSRG, którą na ręce Prezesa OSP, przekazali: Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Natunewicz ,Komendant Powiatowy PSP w Słupcy bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz wraz ze Starostą Słupeckim Jackiem Bartkowiakiem i Wicewójtem Gminy Słupca Cezarym Przybylskim.
Włącznie w struktury KSRG to ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale też nowe wyzwania i obowiązki. Wyzwaniem było również spełnienie kryteriów i wymagań określonych
w Rozporządzeniu MSWiA w sprawie włączania do KSRG, szczególnie wymagań sprzętowych, lokalowych i kadrowych.
Duże zaangażowanie członków jednostki OSP Wilczna w podnoszeniu swoich kwalifikacji oraz działania samorządu Gminy Słupca w ostatnich latach, mocno przyczyniły się do spełnienia ww. kryteriów.
Na zakończenie uroczystego apelu zaproszeni goście zabrali głos, składając życzenia i dziękując strażakom za ich zaangażowanie oraz podkreślając, jak ważną rolę odgrywają Ochotnicze Straże Pożarne w systemie bezpieczeństwa kraju.

Drugą częścią uroczystości było przekazanie średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego GBA dla jednostki OSP Wilczna.
Ochotnicza Straż Pożarnej w Wilcznej pozyskała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4.2/16 na podwoziu Volvo FLD3C FL z napędem 4×4. Samochód został zabudowany przez firmę 'Bocar’. Pojazd wyposażony jest w mechaniczną szescio biegową skrzynię biegów oraz silnik o mocy 280KM. Zabudowa pojazdu posiada zbiornik o pojemności 4200 litrów wody oraz autopompę o wydajności 1600 l/min..
Wartość pojazdu to 1 080 063,00 zł brutto. Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu następującym podmiotom: Urząd Gminy Słupca – 580 063,00zł., Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu- 475 000,00 zł., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 25 000,00 zł.
Gratulujemy druhom z OSP Wilczna wejścia w szeregi KSRG i pozyskania nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Niewątpliwie jest to wyróżnienia,ale również nowe zadania operacyjne, zabezpieczenie i udział w działaniach operacyjnych na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju.

Opracowanie: st.kpt. Robert Brzymyszkiewicz
Zdjęcia : mł. bryg. Mariusz Pawela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ