OSP Ciążeń rozpoczęli ważną inwestycję!

1079
wyświetlenia

Od kilku dni trwa budowa garażu przy remizie OSP Ciążeń. W tym roku druhowie planują wymurować ściany, założyć dach, zalać posadzkę i założyć bramę- wybudować w stanie surowym to jest minimum. Jak mówią, będą się starali ukończyć całość, czyli jeszcze instalacje, tynki, elewacje na przełomie 2023/2024 roku

Zapytaliśmy o budowę garażu druhów z OSP Ciążeń
„Z roku na rok przybywa w naszej jednostce sprzętu i wyposażenia. Obecna powierzchnia garażowa stała się niewystarczająca. Obecny garaż wybudowano w latach 70-tych. Były budowane z myślą o zupełnie innym sprzęcie i pojazdach.
Pomysł rozbudowy garażu pojawił się już kilka lat temu, ale tak poważnie zajęliśmy się nim w zeszłym roku kiedy to rozpoczęliśmy szacowanie kosztów i zbiórkę środków finansowych. Zwrócililismy się do lokalnych firm o wsparcie. W grudniu rozprowadzaliśmy kalendarze, a każdy z mieszkańców dobrowolnie mógł wesprzeć naszą inwestycje.
Sukcesywnie z 2023 rozpoczęliśmy od załatwienia formalności związanych z budową, by pod koniec kwietnia otrzymać pozwolenie na budowę. Przy wsparciu wielu życzliwych nam osób rozpoczęliśmy budowę. Wiele materiałów udało się zakupić w bardzo korzystnych cenach. Wiele firm udzieliło nam rabatów.
Wszystko co możliwe starają się wykonać nasi druhowie poświęcając swój czas. Do tej pory wykopano i zalano fundamenty, wykonano zbrojenie, wymurowano fundament z bloczków betonowych. Chcemy jak najszybciej wybudować nowy garaż, który pozwoli nam na dalszy rozwój.
Kolejne zakupy sprzętu w dalszej przyszłości da nam możliwość myślenia o wymianie ciężkiego pojazdu, bo nowy garaż będzie dużo wyższy niż stara część. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają nas w tym przedsięwzięciu, a wszystkich, którzy mają taką wolę zachęcamy do wsparcia budowy” – Informują druhowie z OSP Ciązeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ