OSP Bielsko – podsumowanie roku 2022 (zdjęcia)

224
wyświetlenia

Strażaccy OSP Bielsko podsumowali 2022. Miniony rok był bardzo obfity w zakupy w jednostce OSP Bielsko.

Udało się zakupić dwuosiową przyczepkę transportową z plandeką, 5 sztuk ubrań specjalnych, 1 sztukę kompletnego Aparatu Ochrony Układu Oddechowego, 7 węży strażackich, szelki bezpieczeństwa, sprzęt i umundurowanie dla MDP – w tym tor na zawody, ubrania koszarowe, koszulki, czapki, polary oraz umundurowanie wyjściowe dla członków zwyczajnych. Największym osiągnieciem jest jednak pozyskanie nowszego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA na podwoziu MAN 18.320 oraz samochodu operacyjnego Opel Astra, które to otrzymaliśmy w minionym roku z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.
Udało się zrealizować remont posadzki garażu nr 1, w którym stacjonuje obecnie samochód MAN.
Dzięki sponsorowi udało się także pozyskać dwucylindrowy kompresor olejowy do podtrzymania powietrza w naszym samochodzie pierwszo-wyjazdowym, co znacząco skraca czas wyjazdu do akcji.
Przy realizacji powyższych inwestycji i zakupów skorzystano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Samorządu Gminy oraz środków własnych.
W zeszłym roku zorganizowaliśmy 10-dniowy obóz MDP w Gliczarowie Górnym. Włączyliśmy się także w organizację festynów rodzinnych oraz prowadziliśmy pokazy. W minionym roku kontynuowaliśmy akcję pod hasłem „Sprzątanie Świata”, w której udział wzięły dzieci i młodzież z DDP oraz MDP. Ponadto przez cały rok druhowie wraz z członkami MDP zajmowali się pielęgnacją Alei drzew, które posadzono w 2021 roku z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Dokonano uzupełnień w zniszczonym drzewostanie, wykoszono trawę wokół drzew oraz systematycznie podlewano drzewa w okresie letnim.
W ubiegłym roku również zaangażowaliśmy się w wiele zbiórek charytatywnych na rzecz potrzebujących. Nasi druhowie przy dużym zaangażowaniu członków MDP zbierali różne dary a także kasztany, które były na bieżąco przekazywane. Przez cały rok kontynuowaliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, które zostały przekazane na leczenie i rehabilitację potrzebujących. Nakrętki można było wrzucać do oznaczonego pojemnika znajdującego się w pobliżu budynku remizy OSP Bielsko.
Od momentu inwazji wojsk rosyjskich na terenie sąsiadującej z Polską Ukrainy, jednostka OSP Bielsko starała się pomóc wszystkim potrzebującym. Jako jedni z pierwszych wyszliśmy z inicjatywą zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy. Po ogłoszeniu zbiórki natychmiast zaczęły spływać do nas dary. W krótkim czasie budynek naszej remizy, w którym stworzyliśmy Punkt Zbiórki darów dla uchodźców zapełnił się różnymi rzeczami: żywnością długoterminową, kosmetykami, chemią, środkami opatrunkowymi, kocami, śpiworami oraz ubraniami. Na bieżąco monitowaliśmy potrzeby, jakie napływają ze wschodu i aktualizowaliśmy naszą zbiórkę, prosząc m.in. o obuwie dla żołnierzy czy też latarki itp. W minionym roku również zaangażowaliśmy się w transport artykułów spożywczych przy współpracy z CARITAS Polska na teren parafii pw. Św. Alberta w Różannie.
Wszystkim sponsorom i osobom współpracującym z naszą jednostką składamy serdeczne podziękowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ