Osobówką uderzył w koparkę. Dwie osoby poszkodowane!

1054
wyświetlenia

W czwartek 20.07.2023 o godz. 14:15 ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz koparki w miejscowości Małachowo Wierzbiczany.

Jednostka OSP Witkowo niezwłocznie udała się jednym zastępem na miejsce zdarzenia. Po dotarciu na miejsce strażacy potwierdzili zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane – jedna osoba była zakleszczona w samochodzie osobowym. W celu uwolnienia osoby poszkodowanej z pojazdu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych.
Na czas prowadzonych działań droga z Witkowa do Czerniejewa, w miejscowości Małachowo Wierzbiczany była zamknięta w obu kierunkach.
Strażacy informują:
Przypominamy, że bezpieczeństwo samych ratowników, osób biorących udział w zdarzeniu jak i gapiów jest dla nas priorytetem podczas prowadzonych działań.
W związku z powyższym należy pamiętać, iż każdy „Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, na podstawie prawa, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.” (art. 65a Kodeksu Wykroczeń).

Inf. OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ