Osłony balkonowe – jak wybrać tę najlepszą?

226
wyświetlenia

Sezon balkonowy zbliża się wielkimi krokami. To tak naprawdę ostatni dzwonek, aby zaplanować to, jak będzie wyglądał Twój taras wiosną, latem i jesienią. Przygotuj go z głową, dbając o każdy, najdrobniejszy szczegół. Nie zapominaj o osłonach balkonowych!

Nie tylko meble
Wydawać by się mogło, że meble będą najważniejszym elementem na Twoim balkonie. To nie do końca prawda. Krzeseł, poduszek, ławeczek wybór jest ogromny i możesz je zmieniać. Nie będziesz jednak czuć się komfortowo wypoczywając nawet w najlepszym hamaku, jeśli będziesz nieustannie czuć na sobie spojrzenia przechodniów i sąsiadów. Warto pomyśleć o tym zawczasu.
Zainwestuj więc w maskownicę balustrady, która nie tylko oddzieli Cię od świata zewnętrznego, ale i osłoni np. przed chłodnym wiatrem. Osłona na balkon to nowoczesne rozwiązanie, które doceniane jest przede wszystkim przez właścicieli balkonów ze szklanymi balustradami oraz tymi metalowymi.
Wybór jest duży?
W sklepach znajdziemy osłonki różnego typu. Z pewnością jako pierwsze wpadną nam w oko te wykonane z wikliny lub bambusa. Bardzo często można bowiem zaobserwować je na polskich osiedlach. Zwróć jednak uwagę na to, że bardzo często są one wypłowiałe, łamliwe, pozbawione koloru. Tak wyglądają tego typu maskownice po kilku miesiącach działania czynników zewnętrznych. Matę taką trudno jest także przymocować. Możesz ją przepleść między szczebelkami lub przywiązać do balustrady. Musisz jednak liczyć się z tym, że silny wiatr może ją porwać w mgnieniu oka.
W sklepach dostępne są też siatki, najczęściej w odcieniu zieleni lub brązu. Mają one dość rzadki splot, przez co nie do końca spełniają swoją rolę. Prześwitują, a do tego nie wstrzymują w żaden sposób wiatru, więc na balkonie nadal bywa chłodno. Poza tym warunki atmosferyczne sprawiają, że dość szybko tracą swój kolor i stają się łamliwe. W efekcie trzeba je wymieniać.
Osłony, których na próżno szukać w popularnych sklepach
Dobra osłona na balkon raczej nie jest dostępna w znanych marketach. Warto po nią sięgnąć do firmy specjalizującej się w ich produkcji i dystrybucji. Najlepszym wyborem będą poszukiwania w internecie. Świetnym przykładem będzie firma Cover-it, która oferuje maskownice w różnych rozmiarach, nawet tych przygotowywanych specjalnie na wymiar. Składają się one z bardzo ciasnego splotu, który chroni przed przeciągiem i silnym wiatrem, a jednocześnie przepuszcza powietrze. Co ważne są one odporne na działanie promieni UV, przez co zachowują swój kolor i trwałość na dłużej.
Dobrej jakości osłony wyposażone są w przelotki, wzmocnione metalowymi obręczami. To pozwala przymocować je doskonale do balustrady. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku silnych wiatrów. Odpowiednio zamontowana maskownica nie zostanie wówczas porwana przez wichurę. Taki montaż pozwala też na bezproblemowe zdjęcie osłony np. w chwili, w której trzeba ją wyczyścić.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ