Order Krzyża Niepodległości od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Tadeusza Janasa

2425
wyświetlenia

Tadeusz Janas – Prezes „Jaworzniaków” Oddział w Słupcy i Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Słupeckim, został w ubiegły czwartek uhonorowany przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W ubiegły czwartek, 28 lutego a więc w przeddzień Narodowego Święta Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Niezłomnych, w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski, dokonał osobiście aktu dekoracji Orderami Krzyża Niepodległości byłych członków opozycji antykomunistycznej – niepodległościowej lat 1944 – 1956. Osoby te w szczególny sposób zasłużyły się dla niepodległego państwa polskiego.

 Kontekst ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej brzmi: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przywracając Krzyż Niepodległości, składa hołd weteranom zbrojnej walki o niepodległość ojczyzny. W dziś stanowionej formie niech niesie on w przyszłość przesłanie, że każdy, kto ponad miarę obowiązku decyduje się bronić ojczyzny w trakcie tej służby dokonuje czynów niezwykłych i bohaterskich, to bohaterstwem jest sam fakt dobrowolnego narażania życia w jej obronie” – głosi uchwała.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ