Ogólnopolski Festiwal Kultury Cysterskiej i Słowiańskiej-2018

2226
wyświetlenia

W sobotę 2 czerwca o 9.30 rozpoczął się na w Lądzie nad Wartą Ogólnopolski Festiwal Kultury Cysterskiej i Słowiańskiej. Festiwal jak każdego roku trwa 2 dni.

W tym roku pojawiło się dużo więcej drużyn rekonstrukcyjnych. Łącznie osób stanowiących drużyny wojów przyjechało około 700. W sobotę ze względu na to, że w piątek był Dzień Dziecka było bardzo dużo atrakcji dla dzieci. Były zorganizowane baśnie dla dzieci w wykonaniu drużyny Wikingów i Słowian, gry, nauka tańca, rodzinne warsztaty garncarskie, nauka strzelania z łuku przez bractwo łucznicze. Na terenie grodu były rozstawione stoiska.

Największą atrakcja była jednak jak każdego roku bitwa wojów i pokazy walk. Co do atrakcji muzycznych uczestnicy mogli posłuchać koncertów zespołów Dziwoludy, Karoliny Skrzyńskiej – scena na podgrodziu. O 19.00 przed kościołem odbył się spektakl historyczny O 20.00 w kościele p.w. Najświętszej Marii panny rozpoczął swój koncert Józef Skrzek z Beata Makowską „Kazania Gnieźnieńskie”. Część koncertu w wykonaniu na organach, część na moogu.

Piotr Stróżyk

Poniżej przeczytacie program atrakcji festiwalowych na niedzielę.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ