Odpowie za śmierć kolegi!

1245
wyświetlenia

Jarosław K. z Imielna w gminie Zagórów może usłyszeć zarzut o umyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za to grozi kara pozbawienia wolności od kilku do kilkunastu lat.

Słupecka Prokuratura Rejonowa natychmiast po zdarzeniu, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Bukowe wszczęła śledztwo. Przypomnijmy, że na miejscu uderzenia Opla Vectra w drzewo zginął pasażer, 52-letni Lech Mikołajczyk. Nie znane są jeszcze wyniki sekcji zwłok a także badań krwi na zawartość alkoholu u zmarłego i kierowcy. Ten ostatni obecnie w stanie ciężkim znajduje się pod opieką lekarzy.

Prokurator Jan Babiak wyjaśnia, że sprawa ma charakter śledztwa. „Nie znamy jeszcze wyników badań z sekcji zwłok pasażera, a także wyników badań krwi, choć wszystko wskazuje na to, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Obecnie prowadzone są przesłuchania ze świadkami tego nieszczęśliwego zdarzenia. Trzeba wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do wypadku”.

Zdaniem prokuratora Babiaka, kiedy unormuje się stan zdrowia ciężko poszkodowanego w wypadku kierowcy, Jarosław K. usłyszy zarzut z Art. 177.&1., który mówi: „Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ