Od 27 kwietnia „Nietykalni”

1099
wyświetlenia

NUMER 1 POLSKIEGO BOX OFFICE… Ten film bawi i wzrusza. Jest jak francuski szampan – uderza do głowy, a efekt radosnego upojenia utrzymuje się przez pewien czas (przeczytaj wywiad z pierwowzorem bohatera). „Nietykalni” to najbardziej spektakularny sukces finansowy we Francji w ostatnich latach. Film obejrzało tam ponad 20 mln widzów. Potem rozpoczął triumfalną podróż dookoła świata. Jeden z dwóch odtwórców głównych ról, czyli Omar Sy zdobył Cezara dla najlepszego aktora. Po pierwsze wygrał z Jeanem Dujardinem, bohaterem „Artysty”. Po drugie – został pierwszym ciemnoskórym laureatem Cezara za główną rolę w historii tej nagrody.(autor: Beata Zatońska, tvp.info)

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich… nietykalnymi.

„Nietykalni” w premierowy weekend w polskich kinach zgromadzili ponad 68 tysięcy widzów. Polska okazała się kolejnym – po między innymi Francji i Niemczech – krajem, który nie oparł się urokowi komedii „Nietykalni” i jej bohaterom. „Nietykalni” oglądani byli przy pełnych salach, a część z widzów nie dostała się na seanse z powodu braku biletów. „Nietykalni” biją rekordy popularności w Europie: oczarowali już 25 milionów widzów! Światowa krytyka nazwała film komediowym arcydziełem. „Nietykalni” już wkrótce mają szansę stać się najbardziej kasowym francuskim filmem wszechczasów, pobijając wynik takich przebojów jak „Jeszcze dalej niż północ”, czy „Amelia” Ta historia zdarzyła się naprawdę. (źródło: www.onet.pl)

 

„Nietykalni”

Intouchables (Francja, 2011)
Dramat/Komedia (112′)

Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano

Driss jest imigrantem z kryminalną przeszłością, który mieszka w szarych blokowiskach na paryskich przedmieściach. Aby uzyskać prawo do zasiłku musi przedłożyć urzędowi świadectwa od pracodawców, którzy go nie zatrudnili. Mężczyzna pojawia się na kolejnej rozmowie, ubiegając się o posadę osobistego pielęgniarza dla sparaliżowanego milionera, Philippe. Pomimo braku doświadczenia zawodowego, wymaganego wykształcenia i stosownych referencji zostaje zaangażowany.

Obsada:

Francois Cluzet – Philippe
Omar Sy – Driss
Anne Le Ny – Yvonne
Audrey Fleurot – Magalie
Clotilde Moliet – Marcelle

 

W kinie SOKOLNIA:

27, 28, 29, 30 kwietnia, 1 maja o 18.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ