Obawa jest o ?Orlik?

2440
wyświetlenia

Niezwykle intensywny był okres międzysesyjny w zagórowskim samorządzie. W minionym tygodniu odbyła się dopiero pierwsza sesja po wakacjach.

W tym czasie władze gminy parały się z kilkoma inwestycjami. Organizowano przetargi na budowę gimnazjum, które już mocno pnie się do góry, a także na remont Domu Kultury, remont świetlicy w Szetlewku, przebudowę ulicy Gajowej, a także budowę kanalizacji przy ulicy Słupeckiej i wodociągu w Łazińsku. W międzyczasie podjęto także decyzję o budowie targowiska zwierzęcego zgodnie z unijnymi dyrektywami.

Wszystkie inwestycje tego roku opiewają na setki tysięcy złotych. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, także wykonanie budżetu za I półrocze nie wzbudziło sprzeciwu radnych. Choć jest mały problem z budową ?Orlika? w Trąbczynie. Z rozliczeniem kosztów wiążą się ścisłe terminy, a swoje mają także wykonawcy. Jeśli wszystko uda się zamknąć w odpowiednim czasie, dotacja na to zadanie nie zostanie cofnięta. Na razie ? jak dodała sekretarz Alina Kmieć ? jesteśmy uziemieni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ