O drogach na komisji

1438
wyświetlenia

W miniony czwartek (22.09) na posiedzenie komisji rolnictwa Rady Gminy Orchowo przybyli przedstawiciele Rejonu Dróg Wojewódzkich w Koninie.

Obecność przedstawicieli Rejonu Dróg Wojewódzkich w Koninie na obradach komisji rolnictwa Rady Gminy Orchowo miała związek z wcześniejszą wizytą wójta gminy Orchowo Teodora Pryki i sołtysa Orchowa Władysława Jakubowskiego u Marszałka Województwa Wielkopolskiego w sprawie chodnika przy drodze wojewódzkiej, którym najczęściej podążają uczniowie orchowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Jak mogliśmy przeczytać wcześniej na łamach lokalnego tygodnika, w ubiegłym roku sołectwo Orchowo wystosowało pismo do Wojewódzkiego Zarządu Dróg, poparte obszerną dokumentacją fotograficzną o złym stanie chodnika przy ul. Szkolnej. W uzyskanej odpowiedzi otrzymano zapewnienie, że przebudowa chodnika zostanie zaplanowana do budżetu. Władze gminy postanowiły przypomnieć o swoich postulatach i wybrać się do Marszałka Województwa Wielkopolskiego osobiście.

Podczas pobytu u Marszałka dowiedzieliśmy się, że tylko w przypadku wykonania modernizacji drogi wojewódzkiej można poprawić stan tego chodnika. W innym przypadku jest to niemożliwe. W tym momencie należy przypomnieć, że droga na ul. Szkolnej pochodzi jeszcze z lat 80., a przy dzisiejszym układzie politycznym często robi się nie te drogi, które w rzeczywistości wymagają naprawy ? mówił podczas obrad komisji wójt Orchowa Teodor Pryka.

Sołtys Orchowa Władysław Jakubowski zwrócił się do obecnych w obradach przedstawicieli Rejonu Dróg Wojewódzkich o wykonanie mniejszych prac na odcinku, przy którym biegnie kłopotliwy chodnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ