Nowy sprzęt w Szkole Podstawowej Ostrowite

145
wyświetlenia

W Szkole Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem w ramach realizowanego projektu przez UG Ostrowite. Zgłębianie wiedzy przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem jest teraz łatwe i przyjemne.

Wszystko to za sprawą sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań z zakresu edukacji ekologicznej, jaki otrzymała placówka w ramach realizacji przez Gminę Ostrowite projektu p.n.: „Budowa ścieżki edukacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem wraz z wdrożeniem programu edukacji ekologicznej w Gminie Ostrowite” finansowanego przy udziale środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Uczniowie pod okiem pedagogów mogą korzystać z mikroskopów wraz z oprzyrządowaniem, jak również mogą przeprowadzać szereg doświadczeń przy użyciu walizek ekobadacza oraz zestawów do badania biodegradowalności. Nie mogło również zabraknąć fachowej literatury. Na ciekawych wiedzy czekają książki o tematyce przyrodniczej dostosowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
Ponadto tuż przy szkole zamontowana została stacja meteorologiczna, która umożliwia pomiar takich parametrów jak: temperatura powietrza, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, wielkość opadów, prędkość oraz kierunek wiatru. Stacja wyposażona jest w bramkę do przesyłu danych. Dane natomiast aktualizowane są co godzinę.
Ponadto warto podkreślić, iż w ramach zadania wybudowana została ścieżka edukacyjna.
Gorąco zachęcam do zwiedzania. Można tam zobaczyć m.in. strefę reprezentacyjną
z roślinami miododajnymi, strefę edukacyjną, w której poprzez zabawę można zdobywać wiedzę ekologiczną i przyrodniczą, można także przespacerować się po ścieżce zbudowanej z różnorodnych materiałów. W strefie pod nazwą „Klasa pod chmurką” umiejscowione zostały ławo-stoły edukacyjne, zegar słoneczny oraz różne gatunki roślin i krzewów. Natomiast w strefie „Owady i rośliny miododajne” umiejscowione zostały kolejne nasadzenia oraz domki dla owadów.
Jestem przekonany, że z takim wsparciem edukacyjnym obudzimy w uczniach pasję do przyrody i otaczającego środowiska naturalnego oraz z pewnością wykształcimy wielu przyszłych przyrodników.  – pisze na swoim fanpage wójt Mateusz Wojciechowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ