Nowy sprzęt do ratownictwa wodnego dla OSP Kosewo

277
wyświetlenia

W dniu 29 grudnia 2022 nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu i wyposażenia ratowniczego niezbędnego do prowadzenia działań ratownictwa wodnego na obszarze Jeziora Powidzkiego wraz z garażem do przechowywania łodzi ratowniczej na nieodpłatne użytkowanie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosewie z siedzibą w Kosewie przy ul. Słupeckiej.

Powyższe zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków finansowych z budżetu Województwa Wielkopolskiego na podstawie uchwał Nr XLIII/836/22, XLIII/830/22 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27.06.2022 r. oraz na podstawie umowy nr 6/BOIN/2022 z dnia 22.07.2022 r. Wartość uzyskanego dofinansowania wyniosła 36 450,00 zł co stanowi 50% wartości zadania.
W ramach pozyskanych środków zakupiono: AED-defibrylator; skafandry suche; buty do skafandrów; kapoki; kaski; szperacz/halogen; deskę ortopedyczną; sztormiak; pompę akumulatorową (do odprowadzania wody z jachtów podczas zdarzeń); apteczkę/walizkę modułową trauma kit; garaż o wym,. 14×5 m.
Mając na względzie poziom bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Powidzkim, stanowiącym największe polodowcowe jezioro w województwie wielkopolskim, położonym na ternie Gmin Ostrowite oraz Powidz jak również znaczny wzrost turystyki w regionie oraz rozwój sportów wodnych, a co za tym idzie wzrost niebezpiecznych zdarzeń na zbiorniku wodnym, pozyskany sprzęt niewątpliwie przyczyni się do zintensyfikowania oraz przyspieszenia działań ratowniczych, co bezpośrednio przełoży się na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób wypoczywających nad Jeziorem Powidzkim.

Inf. Wójt Mateusz Wojciechowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ