Nowy budynek szpitala jak przysłowiowy „gorący kartofel”?

1056
wyświetlenia

Dzięki interpelacji radnego Mariusza Króla w sprawie protokołu odbioru i potwierdzenia przyjęcia budynku nowej części szpitala przez Dyrekcję SP ZOZ w Słupcy (wpłynęła dn. 05.05.2021 r.) otrzymaliśmy dokumenty dotyczące przekazania przez starostwo nowego skrzydła szpitala SP ZOZ Słupca.

Z odpowiedzi i załączników przekazanych przez starostę radnemu Mariuszowi Królowi można dowiedzieć się o protokole zdawczo – odbiorczym i przekazaniu komisji powołanej przez dyrektora uchwały z załącznikami i pękiem kluczy. Dokument jednak świadczy o przekazaniu nowego skrzydła przez SP ZOZ Słupca dyrekcji szpitala w nieodpłatne użytkowanie.
Protokół jest niechlujnie/amatorsko przygotowany bez wskazania precyzyjnie jakiej inwestycji dotyczy tj. przez wskazanie np., że pobudowanej na podstawie takiego a takiego pozwolenia na budowę z dnia takiego a takiego.
Dziwne jest także, że protokołu nie podpisał p.o. obowiązki dyrektora Rafał Spachacz, który tego dnia wziął urlop. Dokument o przekazaniu załączników i kluczy został podpisany przez 9 osób oprócz dyrektora szpitala. Dołączono do niego protokół rozbieżności, który dotyczył niezgodności w sprawach technicznych w budynku.
Kluczowym pytaniem jest kto teraz będzie ponosił koszty utrzymania budynku? Powinna to regulować umowa lub akt przekazania. Teoretycznie koszty powinien ponosić użytkownik. Jednak słowo „Nieodpłatne” oznacza, że szpital za użytkowanie nie musi płacić właścicielowi, który dokonał przekazania.
Słusznym zatem wydaje się pytanie zawarte w kolejnej interpelacji tym razem radnego Przemysława Dropińskiego w sprawie miesięcznych kosztów utrzymania nowej części szpitala i czy powiat partycypuje w tych kosztach? (wpłyneła dn. 11.05.2021 r.) Z odpowiedzi starosty wynika, ze SP ZOZ pokrywa koszty energii cieplnej i elektrycznej a także opłaca podatek od nieruchomości. Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

Odpowiedź starosty z załącznikami dokumentów o przekazaniu nowego skrzydła

Piotr Stróżyk

     

1 KOMENTARZ

  1. Proszę zwrócić uwagę, że w odpowiedzi na interpelację nie ma najważniejszego czyli stwierdzenia, że zarząd powiatu przekazal budynek na rzecz SPZOZ w Slupcy w drodze JEDNOSTRONNEJ czynnosci prawnej. Komisja powołana przez Dyrektora Szpitala upoważniona była do odbioru kluczy oraz dokumentacji budynku od zarządu powiatu. Panowie radni, prosze nie dać się zwieść staroście o ilości dokumentacji przekazanej przez wykonawcę. Proszę pytać wprost o korespondencję pomiędzy szpitalem, powiatem, wykonawcą w sprawie nowego budynku (liczne uwagi szpitala co do jakości i zgodności z projektem) …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ