Nowo powstały plac uważam za otwarty

1969
wyświetlenia

W minioną sobotę (15.10) w Szydłówcu (gm. Orchowo) odbył się festyn połączony z otwarciem placu zabaw z wytyczonym miejscem na grilla.

Jak informowaliśmy tydzień temu, na terenie gminy Orchowo zakończyły się prace związane z realizacją projektów zakwalifikowanych do II edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, na które gmina Orchowo otrzymała dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Do konkursu gmina Orchowo przystąpiła jako jedna z dwóch (obok gminy Ostrowite) z terenu powiatu słupeckiego.

Na przygotowanie projektów sołectwa miały dwa tygodnie. Należało opisać całe przedsięwzięcie, nanieść je na mapę sytuacyjną, uzasadnić jego cel, spodziewane efekty i płynące korzyści oraz trwałość. Projekt musiał zostać uchwalony na zebraniu wiejskim, a jego szczegóły uwzględnione w planie odnowy wsi.

Pomysł budowy placu zabaw z wytyczonym miejscem na grilla zrodził się na spotkaniu Rady Sołeckiej i zyskał aprobatę miejscowej społeczności. Koncepcja z Szydłówca znalazła się bardzo wysoko, bo już na 10. miejscu. W ramach projektu wybudowano plac zabaw, zamontowano grilla, ławki oraz ogrodzenie. Jego łączna wartość wyniosła 41.026 zł, a udzielona dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 32.608 zł.

W trakcie realizacji projektu bardzo dużą pracę w czynie społecznym wykonali mieszkańcy sołectwa. ? Jako społeczeństwo możemy być dumni, że udało nam się wybudować tak piękny plac zabaw z ustronnym miejscem do wypoczynku i grillowania. Nie zmarnujmy tego dzieła, który powstał wysiłkiem wielu rąk. Szanujmy go, dbajmy jak o własny ? mówiła sołtys sołectwa Szydłówiec Anna Andrzejewska.

W minioną sobotę (15.10) odbył się festyn dla dzieci połączony z otwarciem placu. Inwestycję poświęcił proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie ks. Tomasz Ryś. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Orchowo Teodor Pryka, przewodnicząca Rady Gminy Janina Nowak, sołtys Anna Andrzejewska oraz przedstawiciele młodzieży, Julka i Maciej.

Podczas festynu można było skosztować rozmaite ciasta przygotowane przez miejscowe gospodynie, zjeść kiełbaskę z grilla, wypić ciepłą herbatę i kawę. Wiele emocji wzbudził pojedynek na kalambury pomiędzy Urzędem a Radą Gminy. Dzieci chętnie bawiły się na nowo powstałym placu zabaw. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał DJ Dariusz Tomaszewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ