Nowe wydawnictwo o Witkowie!

1123
wyświetlenia

Kiedy autor książki miał 14 lat, już wtedy myślał nad stworzeniem takiego wydawnictwa. W tym roku książka ujrzała światło dzienne. Witkowianie dostali możliwość zakupu nowej publikacji, która jest bardziej zbiorem fotografii niż typową książką.

W miniony piątek 21 czerwca, odbyło się uroczyste spotkanie będące promocją nowego wydawnictwa które ukazało się o mieście Witkowo. W Sali Budynku Oświatowego miała bowiem miejsce promocja albumu pt.: „Witkowo miasto tradycji, młodości i rekreacji”, autorstwa Mariana Chwalebnego i Konrada Kazimierza Czaplińskiego. Album wydany przez wcześniej wspomnianych autorów to w dużej mierze zbiór fotografii oraz krótkich tekstów o gminie Witkowo.

 

Spotkaliśmy się na promocji albumu „Witkowo miasto tradycji, młodości i rekreacji”, autorstwa dwóch wybitnych osób – Mariana Chwalebnego i Konrada Kazimierza Czaplińskiego. Dziedzictwo naszych przodków, Działyńskich, Spławskich zostało nam przekazane, a my dziś w XXI w. cały czas dbamy o to, aby je pielęgnować, wzmacniać i tworzyć dogodne warunki dla życia naszych mieszkańców. My jako Witkowianie, przykładamy dużą wagę do naszej historii, zarówno tej odległej, jak i tej bliskiej. Niezwykle budujące jest to, że nadal takie wiele osób chce dzielić się swoją historią i przekazywać ją następnym pokoleniom – przemówił na początku spotkania burmistrz Krzysztof Szkudlarek. SONY DSC

 

1 KOMENTARZ

  1. Marian Chwalebny był moim kolegą w szkole średniej. Jeżeli jeszcze żyje, byłbym niezmiernie rad z odnowienia kontaktu. Czy ktoś może mi pomóc?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ