Nowe auto dla WTZ Babin

4223
wyświetlenia

114 tysięcy złotych kosztował nowy samochód, zakupiony dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Babinie. 68 tysięcy z tej kwoty to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, resztę z własnej kieszeni wyłożył samorząd gminy Strzałkowo.

Uczestnicy-warsztatów przy nowym samochodzie

Auto do WTZ w Babinie trafiło w piątek (19.04), trzy dni później odbyło się jego oficjalne przekazanie i poświęcenie. – To wielka radość, że mogliśmy jako organ prowadzący warsztatu po raz kolejny wspomóc jego uczestników. Fakt ten cieszy tym bardziej, że WTZ w Babinie jest tak położony, iż bez środka transportowego praktycznie nie może on funkcjonować. – mówił wójt gminy, Dariusz Grzywiński. Nowy Volkswagen cieszy nie tylko samorząd, ale także kadrę WTZ i jego podopiecznych. – To dla nas takie małe święto. Spodziewaliśmy się co prawda nowego samochodu, ale myślałam, że będziemy musieli na to trochę dłużej poczekać. Dzięki zabiegom władz i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy udało się to zrobić wcześniej i już teraz możemy cieszyć się, że otrzymaliśmy ten samochód już teraz. – mówiła Hanna Przybyła, kierownik WTZ w Babinie. Po próbnej jeździe, przyszedł czas na poświęcenie pojazdu. Dokonał go proboszcz parafii w Ostrowie Kościelnym, ks. Marek Żurawski. Stary samochód, który dotychczas przewoził uczestników warsztatu trafi teraz do brygady komunalnej gminy Strzałkowo.

1 KOMENTARZ

  1. „resztę z własnej kieszeni wyłożył samorząd” redaktorze ładnie to tak podlizywać się władzy? podobno media miały być wolne i nie zależne. Należą się chyba przeprosiny mieszkańcom gminy Strzałkowo, bo to z ich podatków, utrzymuje się ten właśnie samorząd i z ich podatków dołożył do owego busa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ