Nietrzeźwi kierowcy. Podsumowanie wielkanocnego weekendu

1405
wyświetlenia

Oceniając od strony policyjnej „wielkanocny” weekend można powiedzieć, że upłynął pod znakiem wydarzeń drogowych. Przyczynili się do tego nietrzeźwi kierujący oraz kierowca nie respektujący limitów prędkości.

W piątek, 7 kwietnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Ciążeniu kierowcę seata, który prowadził auto będą w stanie nietrzeźwości, mając ok. 2,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Cieninie Kościelnym funkcjonariusze drogówki zatrzymali pijanego motorowerzystę – 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę, 8 kwietnia, policjanci WRD zatrzymali w Pokojach mężczyznę, który pomimo posiadanego zakazu kierowania pojazdami oraz 2,5 promila alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem. Również tego dnia w Sługocinie, podczas kontroli drogowej motocyklisty, okazało się, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkotestem wykazał, że w organizmie mężczyzny było ok. 1,7 alkoholu. Dodatkowa nie posiadał on wymaganych uprawnień do kierowania jednośladem.

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie będą wyjaśniać okoliczności kolizji drogowej, do której doszło 9 kwietnia w Kopojnie. Kierowca osobowego auta uderzył w znak drogowy, po czym wjechał do rowu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. Weryfikacji wymaga trzeźwość osoby.

W niedzielę, 10 kwietnia, w Giewartowie policjanci ze słupeckiej drogówki zatrzymali mieszkańca Słupcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h. Szybka jazda skutkowała zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ