Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją

736
wyświetlenia

6 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pod nadzór w zakresie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości objęli odcinek Drogi Wojewódzkiej numer 92 w Gonicach. Po godzinie 17:00 mundurowi przeprowadzili pomiar poruszającego się w kierunku Słupcy kierującego Volvo V60.

Na urządzeniu pojawił się wynik wskazujący na przekroczenie prędkości o 36 km/h. W miejscu pomiaru obowiązująca prędkość to 70 km/h. Widząc naruszenie przepisów policjanci postanowili zatrzymać Volvo do kontroli.
Jednak kierujący tym pojazdem nie miał na to ochoty i zignorował wydany sygnał do zatrzymania przez funkcjonariusza. Rozpoczął się pościg, w którym policjanci drogówki użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.
Kierowca zwiększając prędkość wykonywał groźne manewry w tym na przykład wyprzedził pojazd ciężarowy na łuku drogi. Końcem tej nerwowej podróży była miejscowość Staw, w którym 24-latek się zatrzymał.
Mężczyzna był trzeźwy, przeprowadzony test nie wykazał obecności narkotyków. Ogólnie nie potrafił wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. W pojeździe znajdowała się także 22-letnia mieszkanka Konina.
24-latek pochodzący z powiatu słupeckiego został zatrzymany za popełnienie przestępstwa, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Inf KPP Września

ZOSTAW ODPOWIEDŹ