Nie chcemy tu żadnych fotradarów…

1245
wyświetlenia

Taką decyzję podjęli włodarze, zrzeszeni pod sztandarem Związków Gmin Regionu Słupeckiego. Dyskutowano także o przyszłości schroniska w Katarzynowie. Wszystko w ramach poniedziałkowego spotkania w słupeckim urzędzie gminy.

Najpierw jednak o recyklingu odpadów elektrycznych

Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przedstawił swoją propozycję współpracy z gminami zrzeszonymi w związku. Włodarze poszczególnych samorządów wysłuchali oferty, nie podejmując póki co żadnych, wiążących decyzji. Do tej pory bowiem każda z gmin radziła sobie z tym tematem. Nie ma więc potrzeby, by zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje. Treść porozumienia będzie analizowana przez poszczególne gminy i wówczas mają zapaść konkretne decyzje. Jak będzie – czas pokaże.

Fotoradary – stanowcze nie

Nasi mieszkańcy gmin są w porządku, jeżdżą bezpiecznie i nie mamy żadnych problemów. Nasza policja działa skutecznie, ustawiają się w różnych miejscach, prędkość jest stale badana – opowiada wójt Grażyna Kazuś. – Przez wiele gmin-członków związków przechodzą drogi krajowe, wojewódzkie, międzynarodowe także dróg lokalnych jest niewiele. Wiadomo, że są ustawiane znaki ograniczające prędkość i kierowcy muszą się do nich zastosować. Ja obserwuje, że tak się dzieje u nas – mamy coraz mądrzejszych, ostrożniejszych kierowców.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ