Nie było karetki. Strażacy udzielili pierwszej pomocy!

3658
wyświetlenia

W sobotę 8 października br. w samo południe jeden z druhów OSP Witkowo spacerując ul. Poznańską w Witkowie zauważył grupę osób stojących przy przejściu dla pieszych, a między nimi leżącą osobę.

Bez chwili zastanawiania ruszył na pomoc. Okazało się, że osoba poszkodowana doznała urazu – złamania nogi. Ze względu na brak Zespołu Ratownictwa Medycznego z podstacji w Witkowie, który obsługiwał inne zdarzenie w naszej gminie zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Gniezna. Druh Tomasz przez cały czas zapewniał osobie poszkodowanej wsparcie psychiczne, monitorując jej stan zdrowia oraz komfort termiczny. W międzyczasie do pomocy na miejsce dotarło dwóch kolejnych druhów – druh Michał i druh Kacper. Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medyczego z Gniezna druhowie z Witkowa udzielili im wsparcia i po wszystkim wrócili do swoich codziennych obowiązków.
Z tego miejsca bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować i pogratulować obywatelskiej postawy osób, które w pierwszej kolejności ruszyły z pomocą i zadzwoniły po Zespół Ratownictwa Medycznego. Pamiętajmy, że bardzo ważny w skutecznym udzielaniu pierwszej pomocy jest tzw. „łańcuch przeżycia” – im szybciej zaczniemy udzielać pomocy osobie poszkodowanej tym większe szanse na jej przeżycie.
Gratulujemy postawy!

Inf OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ