Narkotyki

1731
wyświetlenia


Wnikliwość policjantów Z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy doprowadziła do zatrzymania w ciągu kilku ostatnich dni trzech dilerów narkotykowych. Mężczyźni działali na terenie powiatu słupeckiego i gnieźnieńskiego. W trakcie prowadzonej sprawy słupeccy policjanci zabezpieczyli około 140 gramów różnych narkotyków.

W czasie weekendu (2-3 luty) w Orchowie policjanci zatrzymali pięć osób, które podejrzewano o posiadanie marihuany i amfetaminy. Młodzi ludzie przyjechali na dyskotekę i kupowali narkotyki, aby lepiej się bawić. Aby wyjaśnić sprawę posiadania zakazanych substancji wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze szukali jednak dalej, gdyż zależało im na ujawnieniu osób, które sprzedawały narkotyki na terenie powiatu słupeckiego. Dociekliwość policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Posterunku Policji w Orchowie przyniosła wymierne rezultaty. Kilka godzin po ostatnich zatrzymaniach słupeccy kryminalni dotarli do 18-letniego mieszkańca Witkowa, który handlował narkotykami. Dwa dni później w ręce stróżów prawa wpadł 19 – latek z tej samej miejscowości. Pod koniec tygodnia do „kolegów po fachu” dołączył 23- letni mężczyzna również z Witkowa. Podczas przeszukania w domu ostatniego z trudniących się narkobiznesem policjanci zabezpieczyli około 31g amfetaminy, prawie 70 g marihuany i ponad 40 g haszyszu. Mężczyzna przygotował się do handlowania narkotykami. Policjanci znaleźli elektroniczną wagę, młynki do mielenia suszu roślinnego oraz sporo woreczków foliowych zapinanych strunowo. Decyzją prokuratury mężczyźni do czasu rozstrzygnięcia sprawy w sądzie zostali oddani pod dozór policji. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

9/10 lutego w Orchowie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które posiadały przy sobie amfetaminę. 19-letni mieszkanie gm. Powidz i 24-letni mieszkaniec Słupcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Po wyjaśnieniu okoliczności zatrzymania zostali zwolnieni do domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ