Najlepsi sportowcy 2016 roku w Witkowie

1639
wyświetlenia

Władze Witkowa podsumowały uroczyście rok 2016, jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe. Gmina Witkowo ma się czym pochwalić, ponieważ jej reprezentanci w zeszłym roku odnosili sukcesy na arenach gminy, powiatu, wielkopolski, kraju, a nawet Europy.

W czwartek 9 marca w Centrum Kultury w Witkowie odbyło się uroczyste, już dziewiętnaste w historii Gminy i Miasta Witkowo, podsumowanie gminnego roku sportowego. Rok 2016 obfitował w wiele sukcesów sportowych na arenach Gminy, powiatu, wielkopolski, kraju, a nawet Europy. W trakcie uroczystości za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Gminie i Mieście Witkowo Wyróżniono „STATUETKĄ RYCERZA WITA” Pawła Piniarskiego – trenera, sportowca, nauczyciela Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Wyróżnienie w formie talonów na zakup sprzętu sportowego otrzymały z kolei: Martyna Galant – halowa mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów oraz Agnieszka Milczyńska – reprezentantka Polski, przygotowująca się do startu w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji, które odbędą się w tym roku w Hiszpanii. Podczas uroczystego podsumowania pamiątkowymi pucharami uhonorowano 130 sportowców. Byli wśród nich zawodnicy reprezentujący: UKS „ISKRA”, UKS „OLIMP”, UKS „SOKOŁY”, UKS „ORŁY”, UKS „BŁYSK”, GKS „VITCOVIA”, Klub Sportowy „MMA Witkowo”, Klub Sportowy „WITKOWO BIEGA”, UKS „ORGANIZATOR” – sekcja modelarstwa „SOKÓŁ”, sekcja koszykówki dziewcząt OKSiR Witkowo, Klub Turystyczny PTTK w Witkowie, sekcja strzelecka Ligi Obrony Kraju działająca przy Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Witkowie. Stosowne talony na zakup sprzętu sportowego otrzymali także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo. W stosowny sposób wyróżniono również zawodników biorących udział w XIV edycji Witkowskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej.

Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński podsumowując rok sportowy 2016 podziękował zaproszonym gościom za przybycie, a wyróżnionym sportowcom i działaczom, propagatorom kultury fizycznej i zdrowego stylu życia złożył gratulacje za osiągnięte wyniki sportowe. Włodarz Gminy – w krótkim wystąpieniu – przypomniał także, że witkowski samorząd przeznacza rocznie na rozwój sportu i kultury fizycznej ponad 380 tys. zł. Tegoroczną uroczystość uświetniły występy artystyczne i taneczne sekcji działających przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie.

W uroczystości podsumowania wzięli udział: Członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Tadeusz Tomaszewski, Radni Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – Krystyna Żok i Telesfor Gościniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie – Piotr Jóźwik, Radni Rady Miejskiej, Szef Szkolenia 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu – płk Grzegorz Kołodziejczyk, dyrektorzy placówek oświatowych: Bernadetta Nowak, Anna Malendowicz-Koteras, Urszula Potaś, Marian Łukowski i Zdzisław Bosacki, Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego – Bogusław Mołodecki, prezesi klubów sportowych i organizacji pozarządowych z terenu Gminy i Miasta oraz gość honorowy – Łukasz Bosacki – zawodnik, trener, sędzia i Prezes KS „MMA Witkowo”.

źródło: witkowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ