Nadzwyczajna Orkiestra promuje Słupcę na całego!

2663
wyświetlenia

Tegoroczny Malta Festival Poznań odbywa się od 8 – 25 czerwca pod pięcioma hasłami: My, Naród; My, Bałkany; My, Wschód; My, Europa; My, Inni. Można to rozumieć na różne sposoby. Najważniejsze jednak dla nas słupczan jest fakt, że festiwal otworzyła Nadzwyczajna Orkiestra ze Słupcy i Orkiestra Dęta OSP Koło, co było powtarzane przez cały czas trwania imprezy tego dnia. Zagrali z Łukaszem L.U.C Rostkowskim.

Zanim jednak doszło do koncertu słupecka orkiestra została przewieziona przez Poznań na rowerowej platformie na której grali fantastyczną energetyczna muzykę. Za nimi podążał tłum rowerzystów.

Przejazd przez Poznań na platformie rozpoczął się o 18.30 od ulicy Mickiewicza. Platforma ciągnęli  rowerzyści. Dodatkowym ułatwieniem dla uczestników wydarzenia była możliwość zalogowania się na stronie internetowej festiwalu i obserwować na bieżąco przemieszczania się Nadzwyczajnej Orkiestry ze Słupcy. Pomimo deszczu rowerzyści z Poznania dołączali dzięki internetowej informacji dołączali do słupeckich muzyków po drodze. Trasa miała około 6 kilometrów.

W tym samym czasie na Placu Wolności odbywały się balkonowe koncerty muzyki bałkańskiej. Tuż po tych koncertach na scenie pojawiły się Nadzwyczajna Orkiestra ze Słupcy i Orkiestra Dęta OSP z Koła. Publiczność, która wypełniła plac wolności przywitał prezydent miasta Poznania. otwierając w ten sposób Malta Festival Poznań 2017.

Po zapowiedzi na scenę wkroczył L.U.C i rozpoczął się koncert inauguracyjny który trwał do 22.30. Gratulujemy słupeckiej Nadzwyczajnej Orkiestrze samozaparcie i tego, że pomimo trudności trwa nadal i nie przestaje.

Radość i energię naszych artystów i całej imprezy można zobaczyć w galerii zdjęć poniżej.

Zdjęcia Arleta Kolska – Hypka

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. Pięknie, Pięknie, pięknie. Słupeckie MDK i Miasto może być dumne z was. Grajcie dalej grajcie tak z uśmiechem jak do tej pory. Byłem i widziałem jak to na żywo wyglądało REWELACJA. Orientuje się w temacie i szkoda że nie zobaczymy tego w Słupcy na Wawrzynkach ale może będzie inna okazja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ