Mundurowi zapraszają na wakacyjne warsztaty „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą – pierwsze wakacje po pandemii”

173
wyświetlenia

Członkowie stowarzyszenia BEZPIECZNY POWIAT SŁUPECKI wspólnie z partnerami realizują w wakacje projekt „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą – pierwsze wakacje po pandemii”.

Z lokalnymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami gmin Ostrowite i Orchowo przygotowali działania na rzecz integracji i wspólnego bezpieczeństwa.
Mundurowi i cywile wspólnie będą edukować, szkolić i zachęcać do aktywności nie zapominając o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. W lipcu zapraszają na plaże do Giewartowa i Orchowa, a w sierpniu do Kosewa.
Działania odbywają się w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”, z którego stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Słupecki” pozyskało środki finansowe na przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnych oraz warsztatów.
Liczne nieodpowiedzialne zachowania osób wypoczywających nad wodą oraz przypadki utonięć w jeziorach powiatu słupeckiego spowodowały ponowne podjęcie tematu wakacyjnej profilaktyki skierowanej do mieszkańców i osób przyjezdnych.
Policja, służby ratownicze, samorządowcy oraz działający lokalnie społecznicy zaplanowali na plażach Jeziora Powidzkiego i Orchowskiego pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpiecznych zachowań nad wodą, połączone z zajęciami rekreacyjnymi na świeżym powietrzu. Poznanie zagrożeń, jakie można napotkać podczas wypoczynku nad wodą, nabyta wiedza i umiejętności oraz utrwalenie algorytmów wzywania służb ratunkowych, pozwolą na uniknięcie wypadków na terenach wodnych i przywodnych.
W lipcu i sierpniu na plażach staną stanowiska profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, Państwowej Straży Pożarnej w Słupca oraz lokalnych OSP, WOPR w Koninie oraz Stowarzyszenia BPS. Kolejne stanowiska przygotują przedstawiciele urzędów gmin, miejscowych sołectw i KGW, na których przygotowany będzie poczęstunek dla uczestników przedsięwzięć oraz atrakcje dla dzieci i osób wypoczywających nad jeziorami. Zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciach, sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a w nagrodę będzie można otrzymać sprzęty pomagające w ratowaniu osób na wodzie, przedmioty ułatwiające pływanie, czy wspomagające naukę pływania.
Wspólne przedsięwzięcia przysłużą się tak mieszkańcom gmin, jak i osobom wypoczywającym nad jeziorami. Ponadto lokalne społeczności będą mogły poznać się na nowo i zintegrować po pandemii.
ZAPRASZAMY!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ