Motocyklista w masce spawalniczej zamiast kasku

630
wyświetlenia

Jedynym wymogiem z obowiązkowego wyposażenia jadąc motocyklem jest kask ochronny. Niestety dla 43-latka to był za duży wymóg. Zamiast właściwie dobranego kasku postanowił założyć maskę spawalniczą.

1 sierpnia br. po godzinie 7:00 wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na ulicy Słowackiego do kontroli dwóch mężczyzn jadących motocyklem. Powodem jak się później okazało, takiej niecodziennej kontroli było wyposażenie pasażera.

W trakcie tego spotkania mundurowi wręcz przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ pasażer zamiast kasku, miał na głowie założoną maskę spawalniczą. Pomysłem 43-latka, aby nikt się nie spostrzegł, że jest to maska było założenie dodatkowo kaptura od bluzy na nią.

Oprócz nieodpowiedniego ubioru mieszkańca Wrześni okazało się także, że jest on poszukiwany. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, z którego zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego. Oprócz tego policjanci za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz 5 punktów karnych.

W kwestii kierującego Yamahą okazał się nim 16-latek pochodzący z powiatu słupeckiego. Nieletni posiadał uprawnienia do kierowana swoim motocyklem, ale w związku z przewożeniem pasażera w nieodpowiedni sposób jego sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

Inf. KPP Września

ZOSTAW ODPOWIEDŹ