Młodzieżówka PiS już w Słupcy

3957
wyświetlenia

Plan pracy młodych PiS na terenie powiatu słupeckiego zaprezentował na konferencji założycielskiej (20.04) zarząd nowo powołanego Forum Młodych, który  tym samym oficjalnie rozpoczął działalność tej formacji.  Przewodniczący młodzieżówki słupeckiej PiS Michał Bernardczyk – Chcielibyśmy mieć w przyszłości wpływ, na to co się dzieje w powiecie i we wszystkich gminach ościennych, zostaliśmy przed chwilą zarejestrowani w Zarządzie PiS (…) szczególnie chcemy pozyskać młodych ludzi.

Przyczyny założenia Forum Młodych i cele jakie będą przyświecać jego działaniom zaprezentował Artur Nowak z-ca przewodniczącego: – Jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej, nie obce są nam słowa Bóg, Honor, Ojczyzna(…) media na PiS mówią mohery, ale jakbyśmy mogli nas określić to użyłbym słowa patrioci. Chcemy tworzyć środowisko młodych ludzi, którym nie obce są sprawy publiczne, chcemy aby młodzież nie musiała wyjeżdżać za granicę do pracy, powinniśmy pracować tu w Polsce, aby rozwijać nasz kraj, gospodarkę. Polska odzyskałaby godne miejsce na arenie światowej(…) Wybraliśmy Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ ta partia może coś zmienić.
Wśród dotychczasowych działań przewodniczący młodzieżówki wymienił m.in. wyjazdy poza teren na marsze niepodległości, na obchody 9 kwietnia (dzień protestu pod ambasadą rosyjską i 10 kwietnia do Warszawy ( związane z katastrofą smoleńską) ,  wielki wyjazd na Węgry wspierający działania Wiktora Urbana, współpraca ze stowarzyszeniami, inicjatywami obywatelskimi.
– Z każdym miesiącem nas przybywa ( obecnie 17 członków), na początku chcemy się skupić na działaniach w powiecie, chcemy wyjść do ludzi aby porozmawiać z nimi o ich problemach, o tym co ich nurtuje. Szczególnie zależy nam na zdaniu młodych, czego oczekiwaliby konkretnie od nas, w naszym powiecie – dodała sekretarz zarządu Dagmara Książkiewicz.
Radny powiatowy Waldemar Miernik zapowiedział zorganizowanie debaty z mieszkańcami powiatu na temat „Słupca- jaka przyszłość?” – Co zrobić aby mieszkańcy naszego powiatu nie wyjeżdżali, a chcieli tu zostać. Co zrobić aby stworzyć nowe miejsca pracy, a także zaprezentujemy co obecna władza zrobiła przez ostatnie 10 lat dla stworzenia miejsc pracy. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu debaty, ale na pewno odbędzie się przed wakacjami.
W trakcie konferencji, zapowiedziano również udział członków Forum Młodych PiS w najbliższych wyborach. Młodzieżówka słupecka jest trzecią tego typu organizacją  PiS na terenie  37 okręgu konińsko- gnieźnieńskiego ( dotychczas funkcjonowały w Gnieźnie i w Koninie).  W skład zarządu wchodzą również: Julia Sowacka – skarbnik, Sylwia Szypuła i Konrad Jagódzki – członkowie.
Zarząd-Forum-Młodych-PiS-–-od-lewej-Artur-Nowakz-ca-przewodniczącego-Dagmara-Książkiewicz-sekretarz-Michał-Bernerdczyk-przewodniczący

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ