Słupca – Małe zainteresowanie wigilijnym spotkaniem przy kolumnie ze Św. Wawrzyńcem

415
wyświetlenia

We wtorek o 19.30 rozpoczęło się w ramach Wawrzynek Słupeckich tradycyjne wigilijne spotkanie przy kolumnie ze Św. Wawrzyńcem przy słupeckim MDK.

We wtorek 9 sierpnia 2022 mija 95 lat od postawienia, charakterystycznego, dla naszego miasta, symbolu. Podczas uroczystości burmistrz miasta Słupcy, Michał Pyrzyk w swoim expose przybliżył nielicznym zebranym postać związanego ze Słupcą, wybitnego działacza niepodległościowego w kraju i na emigracji w Stanach Zjednoczonych, redaktora naczelnego gazety „Jednodniówki” i współzałożyciela Słupeckiego Klubu Sportowego „R O Z W Ó J”, zawodnika słupeckiej drużyny piłki nożnej, który przebywając w latach 1921-1922 w Słupcy, działał aktywnie na rzecz społeczności lokalnej ubarwiając życie kulturalne jej mieszkańców.

Jak widać na załączonych zdjęciach w tym roku frekwencja nie dopisała pomimo przyjaznej takim spotkaniom plenerowym pogody. Trudno zdecydować, czy brak frekwencji to wynik dwuletniej przerwy spowodowanej wymogami pandemii, czy prawdziwego braku zaintresowania? A co państwo sądzą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ