Lądek – Działania kontrolne policji „Trzeźwy poranek”

361
wyświetlenia

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie prowadzili wśród kierowców na drogach gminy Lądek działania kontrolne „Trzeźwy poranek”. Towarzyszący im przedstawiciele Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Lądku promowali akcję TRZEŹWY-SKUPIONY-WYPOCZĘTY. Pieszych i rowerzystów zachęcali do noszenia odblasków.

W Lądku, Lądzie i Ciążeniu mundurowi przeprowadzili 40 kontroli drogowych, w których m.in. sprawdzali trzeźwość kierowców przejeżdżających przez gminę Lądek. Cieszy fakt, że nie ujawnili ani jednego przypadku przekroczenia prawa w tym zakresie. Badania przeprowadzono przy użyciu urządzenia przekazanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Lądku. Członkini komisji obecna na miejscu działań przekazywała kierującym ulotki i broszury informacyjne promując akcję ”Trzeźwy – Skupiony – Wypoczęty”.

Dla pieszych i rowerzystów przygotowano w prezencie elementy odblaskowe. W ten sposób dzielnicowy gminy Lądek zainaugurował w swoim rejonie akcję informacyjno-edukacyjną ŚWIEĆ PRZYKŁADEM. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, sprawią, że pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ