Kronika policyjna.

4573
wyświetlenia

Jeden z mieszkańców gminy Orchowo powiadomił policję, że nieznana mu osoba dokonała włamania do garażu na jego posesji i ukradła 80l oleju napędowego wartości ok. 400 zł. Policjanci z posterunku w Orchowie zatrzymali sprawcę przestępstwa w dniu zgłoszenia. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gm. Mogilno. Policjanci odzyskali paliwo. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili sprawcy popełnienie kolejnego czynu. Okazało się, że trzydziestolatek ukradł z sąsiedniego gospodarstwa 35 m kabli wartości ok. 300 zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powróciły także włamy do mieszkań w naszym mieście. Nieznany sprawca lub sprawcy w godzinach przedpołudniowych włamali się do trzech mieszkań poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych. Skradziono głównie pieniądze i biżuterię. Straty na sumę ok. 9000 zł.

Pracowity tydzień mieli także policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zatrzymali oszusta, który na początku kwietnia wyłudził od jednego ze słupeckich przedsiębiorców materiały budowlane wartości ponad 9 tysięcy złotych.

43-letni mieszkaniec Pyzdr wprowadził w błąd pracownika  hurtowni podając, że prowadzi działalność gospodarczą. Na tej podstawie zabrał towar w postaci wełny mineralnej, płyt kartonowo-gipsowych i inne materiały budowlane i nie zapłacił za nie. Część wyłudzonego asortymentu zatrzymał, a część sprzedał po zaniżonej cenie. Grozi mu do 8 lat  więzienia. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Kryminalni sprawdzają, czy ?przedsiębiorczy? oszust  nie popełniał jeszcze innych przestępstw.  Prokurator przychylił się do wniosku policji i zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny do czasu rozprawy w Sądzie.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ