KPP Słupca – Słupecka dyżurna druga w województwie

526
wyświetlenia

4 października w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbył się wojewódzki finał III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej. Wśród 31 finalistów znalazła się policjantka ze Słupcy podkom. Iwona Górna, która weszła do ścisłego finału i zajęła drugie miejsce w garnizonie wielkopolskim. Gratulujemy!

Od maja do września tego roku we wszystkich Komendach Miejskich i Powiatowych Policji województwa wielkopolskiego odbyły się eliminacje do Turnieju I stopnia w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, w których udział wzięło 341 funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę na stanowisku Kierowania.

Do finału województwa wielkopolskiego zakwalifikowało się 31 policjantów. Test wiedzy składający się z 50 pytań oraz symulacja zdarzeń na Stanowisku Kierowania to konkurencje, z którymi musieli zmagać się uczestnicy. Do ścisłego finału, po teście wiedzy, zakwalifikowało się 5 funkcjonariuszy, którzy zajęli następujące lokaty:

1 MIEJSCE – nadkom. Beata GÓRNIAK – KPP Koło
2 MIEJSCE – podkom. Iwona GÓRNA – KPP Słupca
3 MIEJSCE – asp. Adam GAWRON – KPP Nowy Tomyśl
4 MIEJSCE – st. asp. Roman KOTULLA – KPP Złotów
5 MIEJSCE – asp. Dawid JANICKI – KPP Śrem

Zwycięzcy odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomira Piekuta okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne, ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąkę, oraz puchary i promesy, które wręczył Przewodniczący NSZZP woj. wlkp. mł. insp. Andrzej Szary. Zwyciężczyni eliminacji będzie reprezentować wielkopolską policję w III Ogólnopolskim Finale Turnieju Służby Dyżurnej Policji w Katowicach, który odbędzie się pomiędzy 22 a 24 listopada 2023r.

Służba dyżurna pełniona jest całodobowo, 7 dni w tygodniu. Codziennie rano, każdy dyżurny zdaje relacje z najważniejszych wydarzeń komendantowi danej jednostki. Pod nieobecność komendantów dyżurni kierują pracą jednostek, w związku z czym ciąży na nich ogromna odpowiedzialność. Sytuacje, z którymi spotykają się w swojej pracy są nieprzewidywalne i dynamiczne, dyżurni muszą więc posiadać umiejętność podejmowania decyzji w bardzo krótkim czasie! To trudna i odpowiedzialna służba!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ