KPP Słupca i profilaktyka na plaży w Giewartowie – „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą – pierwsze wakacje po pandemii”

225
wyświetlenia

Policjanci wspólnie z partnerami zorganizowali w Giewartowie zajęcia edukacyjno – informacyjne w ramach projektu „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą – pierwsze wakacje po pandemii”. Z lokalnymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami gminy Ostrowite prowadzili warsztaty i przypominali o bezpiecznych zachowaniach nad wodą.

Policja, służby ratownicze, samorządowcy oraz działający lokalnie społecznicy przygotowali na plaży Jeziora Powidzkiego pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpiecznych zachowań nad wodą, liczne zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Licznie wypoczywające na plaży w Giewartowie osoby miały okazję uczestniczyć w konkursach tematycznych oraz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem fachowców. Organizatorzy przygotowali nagrody dla uczestników m.in. sprzęty pomagające w ratowaniu osób na wodzie, przedmioty ułatwiające pływanie, czy wspomagające naukę pływania.

Dziękujemy za współpracę: członkom Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Słupecki, Urzędowi Gminy w Ostrowitem, Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz OSP Kosewo, WOPR w Koninie, Sołectwu Giewartów, KGW „Nad Jeziorem”, Fundacji „Giewartów”, Slow Flow Plaża w Giewartowie oraz Kamena.

Działania odbywają się w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”, z którego stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Słupecki” pozyskało środki finansowe na przeprowadzenie akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ