Kowalewianki na Festiwalu Kulinarnym

1309
wyświetlenia

W Centrum Kultury ?Scena to Dziwna? w Gnieźnie, 17 września odbył się Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Patronat honorowy nad imprezą objęli Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Ksiądz Arcybiskupa Józef Kowalczyk i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Organizatorami byli Senatorowie RP Województwa Wielkopolskiego, Sieć Hoteli Pietrak oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Na festiwalu Powiat Słupecki i gminę Słupca reprezentowała 5-osobowa drużyna Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Kowalewianki z Kowalewa Opactwa Wsi, która ze swoimi smakołykami wzięła udział w następujących konkursach:
o nagrodę dziennikarzy  – do tej konkurencji Panie przygotowały 3 ciasta: placek drożdżowy ze śliwką, cielaczek oraz styropian oraz parówki w cieście drożdżowym.
gotowanie na żywo – w czasie 45 minut Panie przygotowały Placuszki Kowalewianek. Na naszym stoisku promocyjnym serwowałyśmy odwiedzającym tradycyjny chleb wiejski ze smalcem i ogórkiem oraz ciasto. Chleb, smalec, ciasto przygotowały nasze koleżanki z KGW, którym bardzo dziękuję za pomoc. Ponadto odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się również z ofertą promocyjną naszego powiatu. Nie zdobyłyśmy nagrody, ale stanąć do rywalizacji z najlepszymi KGW w Wielkopolsce to już ogromne wyróżnienie dla naszego koła ? mówi Agnieszka Łechtańska przewodnicząca Kowalewianek. Panie podczas gotowania na żywo – już po przygotowaniu potrawy konkursowej – częstowały przybyłych na festiwal Gnieźnian – Placuszkami Kowalewskimi, potrawa przygotowana przez Kowalewianki cieszyła się takim powodzeniem że proszono panie o przepis. Ponadto prawdziwym rarytasem na stoisku okazał się chleb domowego wypieku i smalec własnej roboty ? Dziękujemy panu staroście oraz Wydziałowi Promocji Starostwa Powiatowego za wsparcie i pomoc w przygotowaniu stoiska promocyjnego ? dodaje Barbara Szczepaniak ? zastępca przewodniczącej KGW Kowalewianki. Skład Reprezentacji ,,Kowalewianek: Agata Gorzelańczyk, Iwona Kazimierowska, Katarzyna Czerniak, Barbara Szczepaniak oraz Agnieszka Łechtańska. Stoisko Kowalewianek odwiedził również gospodarz Festiwalu Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak oraz senator Piotr Gruszczyński. Na festiwalu zaprezentowało się 20 najlepszych drużyn z całej Wielkopolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ